четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 12

Околу 7.500 работодавци во Хрватска не исплаќале плати на работниците

Хрватската даночна служба на својата интернет страница објави список со работодавци, кои не им исплаќале плати на своите работници во тој период.

Hrvatskoj

Последни вести

Во периодот јануари-јуни, 7.461 работодавец во Хрватска, кои вработувале 27.534 лица, не им исплаќале плати на своите работници, покажуваат податоците на Даночната администрација.

Хрватската даночна служба на својата интернет страница објави список со работодавци, кои не им исплаќале плати на своите работници во тој период.

Првиот ваков список беше објавен од Даночната администрација и Министерството за труд и пензиски систем на 15 јули и на него беа поместени имињата на 7.038 работодавци.

Даночната администрација го актуелизира тој список секоја недела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести