сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Оланд: Трирвелер е подобро, фала на прашање

Состојбата на партнерката на Оланд се подобрува, по претпениот шок откако дозназа љубовната афера на Оланд

fransoa oland

Поврзани вести

Францускиот претседател Франсоа Оланд, кој е во посета на Холан дија, рекол дека неговата партнерка Валери Трирвелер е подобро и се одмора во претседателската резиденција.

Таа беше една недела во болница по обелоденување на информациите во медиумите дека Оланд е во љубовна врска со актерката Жили Гаје.

На заедничка конференција за новинари со холанскиот премиер Марк Рут во Хаг, Оланд секако добил прашање за Трирвелер.

Францускиот претседател се заблагодарил на прашање и одговорил „Валери Трирвелер е подобро се одмора и момнтално е во претседателската резиденција во Версај“.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести