недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Оланд во посета на Москва

oland_putin

Последни вести

Францускиот претседател Франсоа Оланд ќе ја посети денеска Москва, каде ќе разговара со рускиот колега Владимир Путин за украинската криза.

Посетата на Оланд на Москва не била планирана.

Елисејската палата соопшти дека францускиот претседател ќе допатува во Москва по враќањето од дводневната посета на Казахстан.

Најчитани вести