вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Оланд: Закана за напади на Евро 2016 постои, но не смееме да се плашиме

Заканата ќе трае некое време. Но ние мораме да направиме се за да овозможиме Евро 2016 да биде успех, изјави тој вчера за радио Франс ентер.

Оланд: Закана за напади на Евро 2016 постои, но не смееме да се плашиме

Оланд: Закана за напади на Евро 2016 постои, но не смееме да се плашиме

Последни вести

Францускиот претседател Франсоа Оланд призна дека постои ризик од напади за време на Европското првенство во фудбал, но додаде дека Франција не смее да биде уплашена.

– Заканата ќе трае некое време. Но ние мораме да направиме се за да овозможиме Евро 2016 да биде успех, изјави тој вчера за радио Франс ентер.

Фудбалското првенство се одржува во Франција од 10 јуни до 10 јули.

Најчитани вести