недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Олд Трафорд ќе биде минато за неколку фудбалери

old traford minato

Поврзани вести

Извршниот директор на актуелниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед, Ед Вудварт потврди дека клубот планира да продаден неколку фудбалери за време на летниот преоден рок.

„Имаме една зацртана цел, да го засилиме нашиот тим на сите можни позиции. Исто така ќе мораме да продадеме неколку фудбалери за време на летниот преоден рок. Исто така има и неколку фудбалери кои ќе си заминат од “Олд Трафорд” како слободни фудбалери,” изјави Вудбарт.

Немања Видиќ и Патрис Евра ќе си заминат од Манчестер како слободни фудбалери, ветеранот Рио Фердинанд најверојатно ќе стави крај на професионалната кариера, а излезната врата од “Олд Трафорд”, најверојатно ќе им биде покажана на Хавиер Ернандез, Синји Кагава, Џон О’Ши, Линденгард и на Нани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести