среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Олимпијакос со лекција за Фенербахче, Мекејлеб потпросечен

lee-615x400

Поврзани вести

Македонскиот репрезентативен плејмејкер во редовите на Фенербахче Улкер, Лестер Бо Мекејлеб, претре пораз во првиот натпревар од Топ 16 фазата во Евролигата од актуелниот европски шампион Олимпијакос со 95:82.
Мекејлеб имаше лоша партија на гостувањето кај Олимпијакос и за 31 минута на паркетот постигна само 4 поени на кои придодаде и три скока како и една асистенција.
Комплетни резултати од прво коло од ТОП 16 фазата од Евролигата
Група Ф:
Локомотив Кубан – ЦСКА Москва 77:84 (по продолжение)
Жалгирис Каунас – Баерн Минхен 66:84
Галатасарај – Макаби Тел Авив 84:90
Партизан – Реал Мадрид 64:80
Група Е:
Олимпијакос – Фенербахче 95:82
Уникаха – Каха Лаборал 79:93
Панатинаикос – Армани Милано 73:57
Барселона – Анадолу Ефес 84:65

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести