вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Оливер Рустинг: „Ким Кардашијан и Риjана се моите музи!“

Олиивер Рустинг, еден од најактивните модни дизајнери, неодамна во разговор со британскиот магазин Marie Claire објаснува зошто е толку приврзан за Ријана и Ким Кардашијан.

Оливер Рустинг: „Ким Крдашујан и Риjана се моите музи!“

Оливер Рустинг: „Ким Крдашујан и Риjана се моите музи!“

Последни вести

Дали се согласувате со познатиот дизајнер?

Олиивер Рустинг, еден од најактивните модни дизајнери, неодамна во разговор со британскиот магазин Marie Claire објаснува зошто е толку приврзан за Ријана и Ким Кардашијан.

Дизнерот не крие дека креира инспириран од жени како овие две диви.

„Секогаш на ум го имам основачот на брендот Pierre Balmain, кој обожуваше моќни, силни жени. Жени кои имаат што да кажат, кои оставаат некоја трага зад себе. Всушност, сите големи француски дизајнери као Balmain, Dior, Poiret, Balenciag верувале во моќни, самоуверени жени“

За популарноста на овие девојки на социјалните мрежи…

„Кога малку подетално ќе го погледнете профилот на модните брендови, кој од нив колку фанови има? Balmain има преку еден млион. Тоа  енешто помалку од 10 отсто од вкупниот број на фанови кои сите девојки заено имаат. зарен тоа не ви е доволен показател колку индивидуите денеска се помоќни и повлијатели од еден толку престиен бренд.?!!”

Da poznati brendu mogu samo da pojačavaju popularnost svestan je odavno Rousteing koji na sve bitne događaje dolazi u pratnji zvezda poput Kate Bosworth, Kim, Rosie. Pri tom sam Olivier ne dizajnira samo odeću koju će da zanosne dame da nose na nekom eventu, već kompletan event dokumentuje fantastičnim selfie fotkama koje sutradan osvanu na stranicama najposećenijih magazina.

Две дами сепак се негови миленички. Рири и Ким.

„Ријана иима неверојатна аура, харизма која освојува на прв поглед. И тоа не е само некој сексапил што илегува од неа. Тоа е многу повеќе. Таа мене ми е како нова Гррејс Кели. Жената која го претставува новиот свет. Таа е толку моќна“.

Кога во прашање е само мода…

„Мислам дека модата почна да ги запоставува и заборава жените и премногу да се фокусира само на облекта. А, тоа нема смисла, и е целосна глупост. Ние креираме за жените и секогаш треба да имаме на ум дека таа облека треба да ја нагласи нивната женственост, грациозност и сексапил. Кога малку ќе погледнете, најголеми моменти во модата се случија кога манекенките беа вистински, како Наоми Кембе, Линда, Клаудија. Тие жени мораат повторно да доминираат: Жени со облини и различни фигури. Јас лично не сакам слаби девојки бидејќи не ги претставуваат реалните и вистински жени, туку некоја нивна сенка, дух.

Најчитани вести