сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Омејер и Акамбре потпишаа за ПСЖ

Двајцата ракометари на Монпелје го комплетираа трансферот во таборот на „светците“, откако во последните неколку месеци беа поврзувани со трансфер во клубот со најгоелм буџет во Европа.

omejer

Последни вести

Француските ракометни репрезентативци Тиери Омејер и Вилијам Акамбре од следната сезона ке го носат дресот на Пари Сен Жхермен. Двајцата ракометари на Монпелје го комплетираа трансферот во таборот на „светците“, откако во последните неколку месеци беа поврзувани со трансфер во клубот со најгоелм буџет во Европа.

„Омејер потписха до 2017 година, додека договорот на Акамбре е со вазхност до 2016 година“ – објави францускиот весник Л’Екип.
Патижаните играат променливо и веке ги загуби схансите за титулата во домасхното првенство, но токму тоа е прицхината поради која цхелниците на клубот усхте сега поцхнаа да ги комплетираат мегатрансферите за следната натпреварувацхка сезона.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести