среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 42

Омилената секс поза ги открива неговите намери

Доколку не ви е баш најјасно дали вашата врска е голема лага или се движи во вистинска насока, време е да дознате на што сте и тоа благодарејќи на секс навиките на вашата посилна половина.

Better Than Sex Year 2001 Director Jonathan Teplitzky Susie Porter David Wenham

Поврзани вести

Секс позата која мажот најчесто ја практикува во кревет, може многу да зборува за него. Можеби намерите на вашиот партнер не се најјасни и не сте сигурни што се можете да очекувате, но ако внимателно размислете за секс навиките на вашиот партнер и се тоа го поврзете со овој текст, работите ќе бидат многу подобри.

Доколку кај себе имате маж кој ја сака мисинерската поза голема е веројатноста дека се работи за тип кој на традиционален начин го сфаќа животот, а со тоа и врската со вас.

Партнерите кои најчесто сакаат кучешка поза се поразлични типови. На нив им е важно добро да се забавуваат во кревет, но немаат претерано сериозни намери.

Доколку во сексот сака секси играчки, голема е веројатноста дека вашата врска за него е чиста фантазија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести