недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Омонија по вторпат подобра од Металург

pres-1

Поврзани вести

Последниот македонски претставник ФК Металург со пораз се прости од Лига Европа откако и на Филип Втори загуби од кипарска Омонија и тоа со 1-0.
Во доста рамноправна игра гостите единствениот погодок го постигна во 53м преку Асис и со вкупен резултат од 4-0 патуваат во следната фаза од второто по квалитет европско натпреварување.

За Металург ова е најуспешниот настап во Европа во неговата клубска историја откако претходно мина две рунди.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести