недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ОН ќе ги истражува инцидентите со снајперистите во Киев

obedineti nacii

Поврзани вести

Инцидентите со снајперисти во Киев ќе бидат разгледувани од помошник раководителот на одделот за човекови права во Обединетите Нации, Иван Шимонович, јавува РИА Новости.

Истрагата е поврзана со појавата на аудио снимка од разговор меѓу министерот за надворешни работи на Естонија и високиот претставник на Европската Унија од 26-ти февруари во кој што беа изразени сомневања дека снајперистите на Мајдан биле платени од опозицијата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести