четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 58

 ОН ќе го истаражат нападот на Царов

Украинскиот пратеник Олег Царев кој е и претседателски кандидат на изборите на 25 мај, брутално беше претепан на 14 април во Киев, само што излезе од студиото на ИТЦВ.

oleg_carev_123

Поврзани вести

Набљудувачите на ОН во Украина ќе ги истражат нападите на украинскиот претседателски кандидат Олег Царов, изјави помошникот на генералниот секретар на ОН за човекови права Иван Шимовиќ.

Шимовиќ исто така истакна дека е неприфатливо еден од претседателските кандидати да ги повикува своите приврзаници да се вооружаат и да го бранат источниот дела на земјата, а дргите да бидат претепани поради своите политички ставови.

Набљудувачите ги истражуваат тешките обвнинувања, пренесува руската агенција Итар-Тас.

Украинскиот пратеник Олег Царев кој е и претседателски кандидат на изборите на 25 мај, брутално беше претепан на 14 април во Киев, само што излезе од студиото на ИТЦВ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести