вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ОН ќе продолжи да работи со Русија и САД за решавање на кризата во Сирија

keri, lavrov, brahimaj,

Последни вести

Специјалниот претставник на ОН за Сирија и главен преговарач на мировната конференција Женева-2, Лахдар Брахими, истакнал дека ОН ќе продолжи да работи со Русија и САД за регулирање на кризата во Сирија, соопшти РИА Новости.

„Убеден сум дека САД се клучни партнери на ОН, а исто така и исклучително важни членови на Советот за безбедност на ОН. Природно , работата помеѓу ОН и овие две земји ќе биде продолжена“, изјавил Брахими на прес-конференцијата во Женева по повод крајот на вториот круг од преговорите на меѓународната мировна конференција за Сирија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести