четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 40

ОНЕ донираше за децата без родители и родителска грижа во интернатот “Гоце Делчев” во с. Љубанци

Донацијата е остварена во соработка со Здружението за заштита, помош и унапредување на статусот на маргинализирани групи „Градиме Иднина” и истата има за цел да го олесни и разубави секојдневието на децата без родители и родителска грижа сместени во интернатот.

PFZ_8850

Поврзани вести

Телекомуникацискиот оператор ОНЕ го опреми интернатот “Гоце Делчев” во селото Љубанци со телевизори и Boom TV приемници, а децата сместени во интернатот ќе можат и бесплатно да ја следат програмата на Boom TV.

Донацијата е остварена во соработка со Здружението за заштита, помош и унапредување на статусот на маргинализирани групи „Градиме Иднина” и истата има за цел да го олесни и разубави секојдневието на децата без родители и родителска грижа сместени во интернатот.

“Децата без родители и родителска грижа заслужуваат детство еднакво на она кое го имаат нивните врсници, без грижи, исполнето со игра и забава. Ние сме секогаш подготвени да излеземе во пресрет и да помогнеме на маргинализираните групи во општеството на денешната донација, една од многуте до сега, го потврдува токму тоа,” изјави главниот извршен директор Цирил Кафол

Донацијата ја прими претседателот на Здружението за заштита, помош и унапредување на статусот на маргинализирани групи „Градиме Иднина”, Илија Јовановиќ кој изрази благодарност за соработката и поддршката која ОНЕ им ја дава на децата без родители.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести