вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ОНЕ го отвори реновираниот салон во Неготино

Целокупното ентериерно решение на просторот е во согласност со имиџот и брендот на компанијата и претставува модерен и урбан простор кој овозможува поблиска комуникација на персоналот со клиентите.

one prodavnica negotino

Поврзани вести

Во присуство на официјални гости од Неготино и Кавадарци и бројни локални посетители, телекомуникацискиот оператор ОНЕ го отвори својот реновиран продажен салон во Неготино.

Со реновирањето, салонот доби комплетно нов и модерен изглед. Целокупното ентериерно решение на просторот е во согласност со имиџот и брендот на компанијата и претставува модерен и урбан простор кој овозможува поблиска комуникација на персоналот со клиентите.

На денот на отворањето, првите дваесет посетители кои направија сметка од најмалку 100 денари, го добија на подарок новиот албум на Каролина Гочева “Македонско девојче 2”, која трета година по ред е заштитно лице на телекомуникацискиот оператор ОНЕ.

Продавницата во Неготино е деветта во низата реновирани продавници на ОНЕ, покрај шесте во Скопје и тоа продавниците во: ГТЦ, ТЦ Бисер, ТЦ Лептокарија, Скопје Сити Мол, Бит Пазар и Веро Тафталиџе и двете во Струмица и Кавадарци, а за годинава се предвидени уште шест продавници за реновирање со што телекомуникацискиот оператор ОНЕ ќе заокружи вкупно 15 продавници со комплетно нов имиџ и ентериер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести