вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Опаѓање на температурата во следните денови

oblaci-1-645x360

Последни вести

Во текот на утрешниот ден ветерот ќе го промени правецот во северен и ќе овозможи во северните и западните делови на земјава да има опаѓање на дневната температура, а во останатите делови се уште ќе биде многу топло.

Потоа во наредните денови ќе продолжи да се спушта посвеж воздух од север и ќе предизвика опаѓање на температурата за 7 до 10 степени во целава земја.

Зголемување на облачноста ќе има во сабота према недела, како и услови за краткотраен локален дожд со ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести