среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Опасниот врв К2 за прв пат освоен од Македонец

310714300866006595288198935256n

Поврзани вести

Здравко Дејановиќ е првиот Македонец кој успешно го искачил врвот К2, које сметан за еден од најопасните во светот.

Како што информираше страницата Eksplorersweb, интернационалниот тим во кој учествувал Здравко веќе се симнува од врвот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести