среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Оперативен план за активни програми и мерки за вработување за оваа година

Спасов и Поповски ќе информираат за Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување за оваа година

dime-spasov

Поврзани вести

Министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, и директорот на Агенцијата за вработување, Влатко Поповски, ќе информираат за Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување за оваа година.

Настанот ќе се одржи денеска во 11,30 часот во просториите на Агенцијата за вработување.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести