четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Опожарен стан во Скопје, почината е постара жена

Ноќва во 01.20 часот во ЕИК Скопје, од Бригадата за противпожарна заштита Скопје, пријавено е дека од нивна страна е интервенирано на ул. „Никола Тримпаре“, каде бил опожарен стан, во кој било можно да има луѓе.

жена

Поврзани вести

По преземени мерки констатирано е дека во станот била постара жена, која починала на местото на настанот. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт од задушување од чад, а пожарот бил предизивикан најверојатно од греалка.

Со согласност на Јавен обвинител, телото на починатата било предадено на семејството за погреб.

Најчитани вести