сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 51

Опожарена влезна врата на црква во село Сарај

crkva-krst-640x429

Поврзани вести

Денес околу 02.15 часот ЕИК-Скопје од страна на БППЗ биле известени дека влезната врата на црквата „Св.Злата Мегленска“ во село Сарај, скопско, била опожарена, при што истата била оштетена.

Пожарот е локализиран, а од преземени мерки утврдено е дека истиот е предизвикан со употреба на запалива течност од страна на непознат сторител.

Најчитани вести