недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Опожарено возило во Битола

Вчера околу 01,45 часот Битола, на ул.„Бонде Скерлевски“ од засега непознати причини настанал пожар на паркиран автомобил „Ауди А-4 Караван“ со битолски регистерски ознаки сопственост на Г.Д. (33) од Битола.

opozareno vozilo

Поврзани вести

Вчера околу 01,45 часот Битола, на ул.„Бонде Скерлевски“ од засега непознати причини настанал пожар на паркиран автомобил „Ауди А-4  Караван“ со битолски регистерски ознаки сопственост на Г.Д. (33) од Битола.

Возилото, како што информираат од МВР, било целосно опожарено, а од пожарот било зафатено и друго возило „Опел Астра“ со битолски регистерски ознаки сопственост на Х.Б. од Битола.

Од страна на ТППЕ-Битола пожарот бил изгаснат.Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР-Битола и се работи на целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести