недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Опожарени дуќани на Ѓорѓи Поп Христов

pozarnikar

Поврзани вести

Непознати лица предизвикале пожар во напуштен дуќан на улицата Ѓорѓи Поп Христов во Скопје.

Огнот кој се распламтил зафатил уште неколку објекти, два дуќани и една книжарница.

Од МВР велат дека огнот бил локализиран и изгаснат. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести