петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Опожарени продавница и автомобил во Ореше

Кривична пријава за прилепчани кои запалиле возило

Кривична пријава за прилепчани кои запалиле возило

Последни вести

Педесет и едногодишниот Ѓ.Ѓ. од с.Ореше синоќа околу полноќ пријавил дека биле опожарени продавница во негова сопственост и автомобил марка “Мерцедес”.

Извршен е увид на местото на настанот и по преземените мерки приведени се две лица поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело “предизвикување општа опасност”.

Најчитани вести