недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Опожарено „пежо 107“ во Скопје

vozio

Последни вести

Во Скопје синоќа е опожарено возило марка „пежо 107“, сопственост на Ѓ.В.(55). Настанот се случил во 3.30 часот по полноќ на улицата Бранко Заревски.

Според информации од МВР, материјалната штета изнесува 240.000 денари.

Полицијата презема мерки за утврдување на причините коишто довеле до опожарување на возилото.

Најчитани вести