Крими хроника

Опожарено возило во Берово

Опожарено возило во Берово
архивска илустрација

Утринава во Берово, на ул.„Илинденска“ било пронајдено опожарено патничко моторно возило „Лада“ со штипски регистарски ознаки сопственост на Г.П.(35) од Пехчево.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.