петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Опожарено возило во Синѓелиќ

vozlo

Последни вести

Во скопската населба Сингелиќ, 57-годишен скопјанец пријавил дека на 28 февруари околу 3 часот по полноќ, непознат сторител со запалливо средство го полеал неговото возило „фолксваген лупо“ со скопски регистарски ознаки, кое било паркирано пред неговата куќа.

Возилото било опожарено, а МВР соопшти дека презема мерки за пронаоѓање на сторителот.

 

Најчитани вести