Крими хроника

Опожарено возило во скопско

Опожарено возило во скопско

Непознат сторител во четвртокот на клучката помеѓу селата Копаница и Паничари со запалива течност опожарил возило.

Од МВР информираат дека опожарено било возило марка „шевролет авео“ со скопски регистерски ознаки во  сопственост на М.П(28) од Скопје.

Се работи на расчистување на случајот