среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Опозицијата не се враќа во парламентот

zaevsdsm

Последни вести

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, по средбата со опозициските колеги Тито Петковски и Андреј Жерновски, изјави дека во однос на бојкотот на државните институтции, категорично е договорено дека нема враќање во парламентот, пренесе Плус инфо.

Во однос на опозициската стратегија, тој истакна дека имплементацијата е во тек.

– Од утре се почнуваме со јавни трибини кои ќе бидат организирани во 16 градови. Првата е утре во Битола – нагласи лидерот на СДСМ.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести