четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Опозицијата засега со 7 пратеници во Собранието?

Уште најмалку 5 пратеници веќе ја информирале централата на Бихаќка дека се враќаат на работа во Собранието. Како што дознава Максим од партиски извори заедно со Буралиева и Роза Топузовска Каревска бројот на пратеници кои му откажаа послушност на Заев веќе достигнал 7.

opozicija_ostavki514_0

Поврзани вести

Уште најмалку 5 пратеници веќе ја информирале централата на Бихаќка дека се враќаат на работа во Собранието. Како што дознава Максим од партиски извори заедно со Буралиева и Роза Топузовска Каревска бројот на пратеници кои му откажаа послушност на Заев веќе достигнал 7.

Сѐ уште без конечна одлука е пратеничката Солза Грчева, која јавно кажа дека не се согласува со политиката на бојкот на СДСМ. Во меѓувреме, раководството врши силен притисок врз остнаатите пратеници во намера да обезбеди поддршка за своите ставови.

Во СДСМ денеска молк. Портпаролот на партијата не одговара на својот телефон за да ги потврди или демантира овие информации.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести