сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Опозициски новинари зачудени од кадровската политика на Заев

Oliver.Spasovski

Поврзани вести

Новинарката Сашка Цветковска од НОВА ТВ на Борјан Јовановски,  јавно го искажа своето зачудување од кадровските решенија на СДСМ и назначувањето на новите министри.

sashka-cvetkovska-1

На Цветковска не и е јасно зошто Оливер Спасовски заврши во МВР, а Фросина Ременски која спроед неа е постручна како професорка од факултетот за безбедност лебот ќе го вади во Министерството за труд и социјала – кога во најмала рака би требало да биде обратно.

Најчитани вести