понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Општ хаос на фудбалски натпревар во Аргентина

tepacka

Поврзани вести

Во натпревар од аргентинската трета лига во фудбалското првенство на оваа земја, се случи несекојдневен настан.

На натпреварот помеѓу Депортиво Рока и Чиполети, фудбалерите на двата тима предизвикаа општа тепачка. Главниот судија Факундо Еспиноза беше несреќниот судија кој мораше да ја дели правдата на овој дуел, а по хаосот кој настана ситуацијата мораше да ја смирува со 12 црвени картони, и тоа по 6 во двата тима.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести