сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Општина Аеродром донира 600.000 денари за Србија и БиХ

Со цел да излезе во пресрет на настраданото население, Општина Аеродром од својот буџет ќе издвои финансиска помош во висина од 600.000 денари, кои ќе се спроведат преку Црвениот крст на Република Македонија.

g_aerodrom

Поврзани вести

На вонредна седница на Советот на Општина Аеродром, што се одржа вчера, членовите на советот едногласно донесоа одлука за доделување финансиска помош за санирање на последиците од елементарните непогоди, поплавите во Србија и БиХ.

Со цел да излезе во пресрет на настраданото население, Општина Аеродром од својот буџет ќе издвои финансиска помош во висина од 600.000 денари, кои ќе се спроведат преку Црвениот крст на Република Македонија.

Оваа Одлука ќе се примени веднаш по добиеното позитивно мислење од страна на Министерството за правда на Република Македонија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести