понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 9

Општина Гази Баба денеска без вода

voda1

Последни вести

Корисниците од општина Гази Баба, во населбите Автокоманада, Ченто и Маџари во ниска зона денеска ќе немаат вода од 7.30 до 20 часот.

Прекинот на водоснабдувањето ќе биде поради тоа што ЈП „Водовод и канализација“ ќе врши поправка на уличен дефект на булеварот „Александар Македонски“, кај семафорите во Автокоманда.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести