вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Општина Гази Баба ќе донира јоргани и перници за Детска клиника

detska klinika

Поврзани вести

Општина Гази Баба ја продолжува соработката со Клиниката за детски болести од Скопје. Градоначалникот Тони Трајковски утре ќе донира јоргани и перници за одделенијата на детската клиника.

Трајковски ќе оствари и средба со директорката на Клиниката, Аспазија Софијанова.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести