вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Општина Ѓорче Петров ќе добие нова детска градинка

detska-500

Поврзани вести

Општина Ѓорче Петров почна со адаптација на објектот во дворот на основното училиште „Димитар Поп Беровски“ за детска градинка. На површина од 200 метри квадратни, ќе бидат згрижени околу 50 деца.

Градинката ќе има две големи занимални, две помошни простории и санитарни јазли, а ќе работи во рамки на ЈОУДГ „Росица“ – Ѓорче Петров.

Градежните работи, како што информира општина Ѓорче Петров, предвидено е да завршат кон крајот на август годинава. Средствата ги обезбеди Министерството за образование и наука и општина Ѓорче Петров.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести