вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Општина Градско ќе добие нов локален пат

Изградба на овој патен правец е финансирана од Програмата за рурален развој за 2013 година.

patista

Поврзани вести

Во општина Градско денеска ќе стартува изградба на локален пат до населеното место Подлес.

Изградба на овој патен правец е финансирана од Програмата за рурален развој за 2013 година.

На означувањето на почетокот на изградбата на локалниот пат ќе присуствуваат заменик министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Зоран Коњановски и градоначалникот на општина Градско Жанета Чаушевска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести