петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Општината Радовиш доби современа конгресна сала

Радовиш доби еден простор за работа кој одговара за денешните потреби, во кој покрај одржувањето на Седниците на Советот ќе има можност и простор да се организираат различни Форуми Презентации и други состаноци.

radovis

Поврзани вести

Со присуство на голем број гости денеска во во употреба беше  новата „Сала на Советот на општина Радовиш“.

„Она што му недостасуваше на градот Радовиш и локалната самоуправа веќе се оствари со проектот „Сала на советот на општина Радовиш“, Радовиш после дваесет години доби современа конгресна сала – комплетно ентериерно преуредена со комплетна мултимедијална техничка опрема. Оваа современа конгресна сала покрај одржувањето на седниците на Советот на општина Радовиш ќе биде во корист на сите граѓани и институции од општина Радовиш“, истакна градоначалникот Сашко Николов.

Претседател на Советот на општина Радовиш, Никола Миовски додаде дека конечно општина Радовиш доби еден простор за работа кој одговара за денешните потреби, во кој покрај одржувањето на Седниците на Советот ќе има можност и простор да се организираат различни Форуми Презентации и други состаноци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести