понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Општинската награда на Крушево за Министерството за култура

kanceskam

Поврзани вести

На свечената седница на Општина Крушево, на која ќе бидат доделени општинските признанија, ќе присуствува министерката култура Елизабета Канческа-Милевска.

Со одлука на општината, наградата „8 Септември“ како највисоко општинско признание годинава ќе ја добие Министерството за култура за својот придонес за промоција и афирмација на Крушево во рамкина проектот „Крушево град на културата за 2014 година“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести