четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

ВИДЕО: Рита Ора на аудиција за Евровизија

Rita-Ora-620173

Поврзани вести

Пред да стане славна Рита Ора била на аудиција за Евровизија во Обединетото Кралство во 2009-тата година.

На интернет се појави видеото од нејзината аудиција, кратко откако беше објавено дека таа ќе биде една од судиите во британскиот Икс Фактор.

Инаку, Рита се откажа од потрагата по таленти „И требаш на твојата земја“, откако сфатила дека Евровизија не е за неа.

Погледнете како изгледала нејзината аудиција.

Најчитани вести