петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Орав ќе им го предаде извештајот на ЕК на Груевски и Иванов

izvestaj-2014-500

Последни вести

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски, денес ќе оствари средба со евроамбасадорот и шеф на Делегацијата на Европската Унија во Република Македонија Аиво Орав.

Како што соопштуваат од Владата, во рамки на средбата Орав ќе го предаде Извештајот за напредокот на Република Македонија кон Европската Унија за 2014 година.

Претходно евроамбасадорот ќе оствари средба со претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов на кго исто така ќе му во врачи Извештајот за напредокот на Република Македонија за 2014 година, подготвен од Европската комисија

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести