четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ФОТО: Што му посакува Ордановски на македонскиот народ

vanco_ordanovski5_naslov-306c8k34nvorq73760q48w

Поврзани вести

Говор на омраза и обид да се подели народот на партиска основа… Сето тоа ги карактеризира изјавите на експертите и аналитичарите што важат за блиски на СОРОС и опозициските медиуми.

Луѓето блиски до СОРОС и СДСМ се поактивно ги користат социјалните мрежи за изнесување на сопствените ставови, ако може така да се сфатат бројните закани, пцости, говорот на омраза, кои се редовно дел од дневнополитичкиот вокабулар на СОРОС и СДСМ.

Братот на Сашо Ордановски кој себе си се претставува за аналитичар го користи алијасот МиндПлумер на Твитер. Тој редовно постира свои „ставови“ во кои говорот на омраза и вулгарноста се составен дел речиси на секоја негова „мудра мисла“.

Од неговите твитови може само да се претпостави за каков човек станува збор. Погледнете ги твитовите и проценете сами. Еве што му посакува Ордановски на македонскиот народ.

vanco_ordanovski vanco_ordanovski2 vanco_ordanovski3 vanco_ordanovski4 vanco_ordanovski5 vanco_ordanovski6

 

 

Најчитани вести