сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Орман денеска без вода

voda_vo_cheshma11

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека без вода ќе останат дел од жителите на општина Ѓорче Петров.

Како што информираат од претпријатието поради дефект на водоводна мрежа профил ф-150 милиметри на улица 102 во с.Волково, без водоснабдување ќе останат корисниците од истоимената улица и од населеното место с.Орман од 07:45 часот па се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести