среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 46

Оружен грабеж на бензиска пумпа

На автопатот Скопје – Куманово, во населба Илинден, вчера околу 19 часот две непознати маскирани лица извршиле разбојништво над вработен во бензинска пумпа.

пумпа

Поврзани вести

Сторителите со закана со пиштол од вработениот одзеле околу 7000 денари и мобилен телефон, по што го заклучиле во службената просторија и побегнале во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести