петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Оружје и муниција пронајдени во домот на стружанец

lisici

Последни вести

ПС Струга поднесе кривична пријава против Д.У.(26) од с. Корошишта, струшко, поради постоење основи на сомнение дека недозволено поризведувал и тргувал со оружје.

При претрес во неговиот дом од страна на полицијата  беа пронајдени и одземени 389 парчиња муниција, калибар 7,62 мм долго зрно наменети за огнено оружје автоматска пушка.

Најчитани вести