четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Оружје на ИД уништено при воздушни напади во Ирак

borbeni-avioni-brazil

Поврзани вести

Француски воени авиони минатата ноќ уништиле 12 објекти во Ирак, во кои биле сместени арсенали со оружје на борците на групата Исламска држава.

Франција беше прва земја која се вклучи во коалцијата предводена од САД, за спроведување на операцијата против бунтовниците од Исламската држава, но сега најави дека од овој месец  ќе го зајакне интензитетот на воздушните напади во Ирак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести