петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Осасуна му подари бод на Реал (М)

osasuna podari bod

Поврзани вести

Само еден бод, на незгодното гостување во Осасуна, освои вториот фаворит за шампионската титула во шпанската Примера дивизион, тимот на Реал (М).
Домашинот имаше предност од два гола во финишот од првото полувреме, а поголемиот дел од второто полувреме го одигра со играч повеќе, откако во 44 минута, втор жолт картон заработи централниот дефанзивец на “кралскиот клуб”, Серхио Рамос.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести