четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Оштетена работилница во Градец

03072014191550_полиција

Последни вести

Во временскиот период од 27 до 29.08.2014 година на автопатот Гостивар-Тетово, во атар на с.Градец, во хала наменета за автомеханичарска работилница сопственост на Ш.И.(52) од с.Градец, од страна на непознат сторител извршено е оштетување на тој начин што пукајќи со огнено оружје оштетено е едно прозорско стакло, при што проектилот завршил во ѕидот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести