понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Оштетените од „Фиком“ утре на масовен протест

fikom

Последни вести

Групата граѓани кои беа оштетени во големата афера со станови од фирмата „Фиком“ утре ќе излезат на протест пред една од зградите на оваа компанија.

Координативното тело формирано од страна на оштетените информира дека ќе протестираат пред зградата „Антигона“ кај Стара Рампа во скопската населба Кисела Вода во 11 часот.

Оштетени во оваа мегаафера веќе осум години неможат да најдат решение за својот проблем. Аферата избувна кога беше откриено дека сопствениците на „Фиком“ еден ист стан продавале на повеќе лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести