четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Оштетено возило на грчки државјанин во Охрид

skrtan-avtomobil

Последни вести

Вечерта мешу 15-ти и 16-ти август во периодот од 22 до 10 часот на паргингот Горна Порта, оштетено е возило од марката Ауди, со грчки регистарски таблички, во сопственост на грчки државјанин.

На возилото бил испишан текст MK is not GR, GR=MK со спреј, анаправени се и вулгарни цртежи.

Увид на лице место извршила увидна екипа од СВР Охрид и се превземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести