среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Осквернавен гроб во битолско

police-line

Последни вести

Засега непознат сторител вчера извршил сквернавење на гроб на гробиштата во атрот на село Лавци, битолско.

Сторителот ја извадил од лежиштето и ја оштетил надгробната мермерна плоча, го ископал гробот, по што одзел златен накит, со што се стекнал со противправна имотна корист од околу 15.000 денари, а причинил матријална штета од околу 20.000 денари. СВР-Битола превзема мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести